Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemno- aneb co neumíme do dnešního dne vysvětlit.6.

23. 7. 2007

Obzvláště matoucí případ souvisí se slavným letem č.401 z New Yorku do Miami v roce 1974.
Roku 1972 se americká firma Lockheed pochlubila s novým typem L-1011 Tristar Whisperliner. Měl konkurovat Boeingu 747. Množství leteckých společností si tento nový typ letadla zakoupilo. I společnost Eastern Airlines.
29. prosince 1974 se zřítil díky technickým problémům Whisperliner č. 310 na svém letu 401 nad Everglades na Floridě. Devadesát devět ze sto sedmdesáti šesti cestujících zahynulo,mezi nimi i kapitán Bob Loft , stejně jako letecký inženýr a druhý důstojník Don Repo.
Tragická nehoda, ale nic nevysvětlitelného. Nejasnosti se objevily až později a budou po delší čas s poměrným úspěchem drženy v tajnosti.
Dva roky po katastrofě se americkému novináři Johnu Fullerovi podařilo odhalit jeden z nejbizarnějších případů celé letecké historie. Dal se totiž do řeči s jistou letuškou, která mu vyprávěla, že mezi personálem všech leteckých linek se proslýchá, že lety společnosti Eastern Airlines obtěžují duchové. Fuller se podivoval nad tím, že by se strašidla omezovala na jedinou leteckou linku. Jako profesionál věděl nejlépe, jak snadno takovéto legendy oživnou a šíří se jako epidemie. Pustil to tedy z hlavy.
O rok později letěl s uvedenou společností do New Yorku. Přitom si vzpomněl na dřívější rozhovor a žertem se letušky zeptal, zda se duchové již rozloučili. Reakce mladé ženy byla neočekávaně rázná. "To není nic směšného," odpověděla. "Já jsem je viděla také." Fuller se omluvil a začal se opatrně, ale tvrdohlavě pídit po podrobnostech. Zprvu narazil na malou ochotu k hovoru, protože letuška patřila - jak později přiznala- k velkému počtu zaměstnanců, kteří si hlášením o existenci duchů nadělali jen potíže, včetně nařízené návštěvy psychiatra.
Poté, co novinář přece jen vytáhl z mladé ženy vše podstatné, rozhodl se pátrat dál.
Jak zjistil, zdá se být prokazatelné, že se mrtvá posádka pravidelně objevovala na strojích stejného typu. Svědků mezi personálem a cestujícími je bezpočet. popisy se přesně shodují, i když byly uvedeny osobami, které spolu nebyly nikdy v kontaktu.To se týká i podivných doprovodných okolností, jako je extrémní pokles teploty během zjevení.
Jakékoli přirozené vysvětlení ztroskotalo nakonec na skutečnosti , že všechny popisy obsahovaly detaily, jež byly veřejnosti neznámy, stejně jako na tom, že svědkové pak podle fotografií identifikovali Boba Lofta i Dona Repa. Na několika letadlech této společnosti byly tajně provedeny "vymítací" obřady, což však "duchy"nedokázalo vyhnat. Naopak, frekvence jejich zjevení se zvýšila.
Faktem, který je snad nejpodstatnější pro toto zkoumání, je prostředek, pomocí něhož se to konečně zdařilo. Se skřípěním zubů a proti všem zákonům takzvaného zdravého rozumu, rozhodlo se vedení společnosti k činu, který lze považovat za naprosto zoufalý. Byl vydám příkaz, aby z letadel perutě L-1011, kde se duchové objevují, byla odstraněna, eventuálně zničena řada přístrojů, stavebních dílu atd, kromě jiného rádia, ventilátory, sedačky, kryty, ohřívací tělesa a záznamové zařízení kabiny. Uvedené předměty fungovaly bezchybně, ale měly jedno společné. Všechny pocházely z vraku havarovaného letadla
č. 310 a byly zachráněny a znovu použity v sesterských strojích. Po jejich odstranění a zničení invaze "duchů" náhle ustala.

Jedno je jisté. Objevovala se zjevení a ta byla nějakým způsobem vázána na hmotu nešťastného letadla. Duchovními prostředky je nebylo možné ovlivnit, zato však fungovalo obyčejné zničení materiálu.
Ať se však de facto stalo v letadlech Whisperliner společnosti Eastern Airlines cokoli, jedno se znovu ukázalo jasně a zřetelně.Nejsme pány dokonce ani v našich vlastních výtvorech..Na zemi, ani na vodě, ani ve vzduchu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zajímavé

(TeriS, 2. 11. 2011 23:35)

Zajímavé shrnutí; o duších letu 401 jsem už něco četla, ale tady jsem se zase dozvěděla něco nového - dík moc. Je to zajímavej příběh. Nepřijde mi, že by si zrovna lidi kolem letadel cíleně vymýšleli fantastický povídačky - to je spíš sorta lidí, co se snaží i na divný věci jít s rozumem a rozčiluje je, když rozum selže.